Mareli ECOPELLET STAR kotao na pelet predstavlja novu generaciju kotlova. Daje vrlo visoku efikasnost i dovoljno je kompaktan da omogućava ugradnju u područja gde je prostor vrlo ograničen. Kotao je sa višeprolaznim cevastim sistemom za razmenu toplote napravljenim od temperaturno otpornog čelika. Zahvaljujući ugrađenom automatizovanom sistemu samočišćenja, održavanje je minimalno. Prisustvo preciznog termostata osigurava savršenu kontrolu temperature u vašem domu ili kancelariji. Uz to, dodatak senzora koji kontrolišu proces sagorevanja, temperaturu vode kao i odvodni gas, što je dodatna garancija za sigurnost proizvoda na radu. Rezervoar za pelet je izgrađen preko izmenjivača toplote što ga čini delom opšte konstrukcije, čineći ECOPELLET STAR kotao na pelet izuzetno kompaktnim.
Kotao se pozicionira vrlo visoko u smislu energetske efikasnosti, a istovremeno održava nivo emisiju gasova veoma niskom.

Ovaj kotao je u skladu sa važećim propisima i testiran je u spoljnim laboratorijama akreditovanim za sertifikaciju ove vrste proizvoda.
Instalaciju kotla, proveru i održavanje treba da obavlja ovlašćeno osoblje.
Mareli ECOPELLET STAR kotao na pelet, ispunjava sve evropske standarde i zahteve u odnosu na životnu sredinu. Zahvaljujući upotrebi inovativnih tehnologija poput modulacije goriva sa 5 brzina, proizvod postiže vrlo visoku efikasnost i niske emisije CO gasova ispuštenih u atmosferu. Svi proizvodi imaju dvogodišnju punu garanciju.
Bez obzira na to da li grejete svoj stan, kuću ili kancelariju, uvek ćete pronaći proizvod koji odgovara vašim potrebama i budžetu – kvalitet je zagarantovan i nema premca. Naš tim je u potpunosti dostupan da vas savetuje u bilo kojoj situaciji.
Svaki proizvod je testiran u skladu sa evropskim standardima kvaliteta.
Efikasnost
Niska potrošnja
energije
Brzo zagrevanje
samo nekoliko minuta
Niska potrošnja
peleta
Jednostavno korišćenje
Jednostavan
kontrolni panel
Laka instalacija
na bilo kom mestu
Brzi start
(paljenje)
Koristi svaki
pelet A klase
Glavne karakteristike
Napravljen za skoro
potpuno samostalan rad
Precizna
termostatska kontrola
5 nivoa brzine
dodavanja peleta
Maksimalna
izlazna snaga
Proizveden po visokim
Evropskim standardima kvaliteta
Ekološki prihvatljiv proizvod
Ekološki prihvatljiv
proizvod
Niska emisija
gasova
| Vrsta | Kotlovi na pelet ECOPELLET STAR |
| Tip | Sa vodenim kazanom |
| Snaga | 18 kW, 24 kW |
| Dimnjača | ф 150 mm |
| Maksimalna kubatura | 18 kW – 350m3 24 kW – 500m3 |
| Efikasnost | > 99 % |
| Potrebna vuča (cug) dimnjaka | 20 Pa |
| Električno napajanje | 220V/50Hz |
| Gorivo | Pelet ф6-ф8 |











